Mediat britanike publikojnë hartën me vendet që ministri i Jashtëm Johnson ka ofenduar

Publikuar tek: bota, më 21:25 14-07-2016 Mediat britanike publikojnë hartën me vendet që ministri i Jashtëm Johnson ka ofenduar

Mediat angleze kanë publikuar një hartë me vendet që ministri i ri i Jashtëm Boris Johnson ka ofenduar gjatë karrierës së tij politike. I konsideruar ndryshe si një Donald Trump europian, emërimi i Johnson në krye të diplomacisë britanike u prit me kriticizëm në Bruksel, Paris dhe Berlin.

Në hartën e publikuar nga “The Independent” janë përfshirë SHBA, Gjermania, Franca, Kanadaja, Rusia, Australia, Turqia, Kina, Afrika e Jugut, etj, si shtete ndaj të cilave Johnson ka lëshuar deklarata fyese apo për liderët e tyre.

Barack Obama, Hillary Clinton dhe Donald Trump kanë qenë shpesh herë pjesë e shkrimeve të tij kritike, Vladimir Putin është një tiran dhe kultura kineze nuk mund të jetë kurrë dominante në botë, janë vetëm disa nga deklaratat e atij që do të drejtojë një prej diplomacive më të rëndësishme të globit. 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01127815246582
array(1) { ["section"]=> string(92) "mediat-britanike-publikojne-harten-me-vendet-qe-ministri-i-jashtem-johnson-ka-ofenduar-46625" }