Mediat gjermane: Bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:07 18-06-2019 Mediat gjermane: Bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ministri gjerman Michael Roth është shprehur se shpreson që një gjë e tillë të ndodhë në vjeshtën e këtij viti.

Roth shtoi se për arsye kohe Gjermania do ta marrë vendimin në shtator ose tetor.

"Shpresoj që negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të hapen në vjeshte", ka thënë ai.

Vijon..

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029392004013062
array(1) { ["section"]=> string(86) "mediat-gjermane-bllokim-i-perkohshem-i-negociatave-me-shqiperine-dhe-maqedonine-168697" }