Mediat gjermane: Vuçiç përgatit serbët me idenë se Kosova është e humbur

Publikuar tek: rajon, më 06:39 07-08-2017 Mediat gjermane: Vuçiç përgatit serbët me idenë se Kosova është e humbur

Me propozimin për dialog të brendshëm për Kosovën, Aleksandar Vuçiç i hodhi hije të errët historisë serbe ,shkruan ‘Frankfurter Allgemeine Zeitung’.

Sipas saj, me propozimin për dialog Vuçiç i ka bërë thirrje serbëve të kuptojnë se Kosovën e kanë humbur.

Duket se president i Serbisë, do të filloj bisedimet me Kosovën, pasi kjo është një nga kushtet themelore që BE, i ka vënë Serbisë, për t’u bërë pjesë e familjes së madhe Europiane.

Më përpara ‘Deutsche Welle’, ka shkruar se serbët nuk mendojnë më aq gjatë. Ata kanë në mendje shqetësime të tjeran që lidhen me mënyrën e jetesës dhe përmisimit të cilësisë së saj.

Deklarata e tij të tërthorta për hapjen e bisedimeve me Kosovën ‘Frankfurter Allgemeine Zeitung’  i komenton si frikë të presidentit për të humbur popullaritetin që ka në Serbi.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.43846607208252
array(1) { ["section"]=> string(77) "mediat-gjermane-vucic-pergatit-serbet-me-idene-se-kosova-eshte-e-humbur-88425" }