Mediat greke jehonë golit të parë të shqiptarit, i shënuar nga një portier në historinë e futbollit helen

Publikuar tek: sport, më 11:51 11-02-2018 Mediat greke jehonë golit të parë të shqiptarit, i shënuar nga një portier në historinë e futbollit helen

Shumë mund ta mbajnë mend mirë emrin e Arjan Beqaj.

Ish-portieri që u aktivizua me kombëtaren në 45 ndeshje është një emër shumë i njohur në futbollin tonë dhe jo vetëm. Karriera e tij njohu një rritje të madhe kur ai kaloi në kampionatin grek të futbollit. Jo vetëm i veccantë në portë, por edhe në rolin e “goleadorit”.

Sot, pas 17 vitesh media e njohur greke Weekend Journal kujton golin e parë të një portieri të shënuar në kampionatin grek të futbollit. Është minuta e 95-të e takimit dhe Beqaj del e shënon me kokë për ekipin e Ionikos duke i dhënë atyre një barazim të ccmuar 2-2 përballë kundërshtarëve të Panelioukos.

Ky gol ka hyrë në historinë e futbollit grek pasi ka qenë hera e parë që një portier ka shënuar.newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026748895645142
array(1) { ["section"]=> string(111) "mediat-greke-jehone-golit-te-pare-te-shqiptarit-i-shenuar-nga-nje-portier-ne-historine-e-futbollit-helen-109894" }