Mediat greke raportojnë anullimin e zgjedhjeve nga Meta, çfarë shkruajnë për Ramën

Publikuar tek: aktualitet, më 16:33 09-06-2019 Mediat greke raportojnë anullimin e zgjedhjeve nga Meta, çfarë shkruajnë për Ramën

Mediat greke e kanë pasqyruar protestën e djeshme të opozitës, por edhe vendimin e presidentit Ilir Mera për anullimin e zgedhjeve të 30 Qershorit.

Sipas portalit Tribune.gr, Edi Rama trëgohet arrogant pasi nuk e pranon vendimin e presidentit, por edhe revoltën e mijëra qytetarëve të cilët po protestojnë për muaj të tërë.

Gazetat prestigjoze ‘Kathimerini’ dhe ‘Proto Thema’ shkruajnë se kryeministri shqiptar Edi Rama është i vendosur se zgjedhjet do të bëhen më 30 Qershor dhe nuk heq dorë nga ky vendim edhe pse presidenti ka kërkuar anullimin e tyre.

Media të tjera si ajo e 'star.gr' dhe 'neësbomb.gr' shkruajnë se Edi Rama është këmbëngulës dhe nuk pranon ndryshimin e datës së zgjedhjeve.

Duket që vendimi i Ilir Metës dhe reagimi i Edi Ramës do të kritikohen shumë tek mediat greke.

62058148_1205259059660267_3365002899552731136_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Media në zi, ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar
Historia emocionuese e mësueses: Nuk mund t’u flas nxënësve për Skënderbeun, kur e kanë barkun bosh »
Article Logic
Execution time: 0.0097219944000244
array(1) { ["section"]=> string(88) "mediat-greke-raportojne-anullimin-e-zgjedhjeve-nga-meta-cfare-shkruajne-per-ramen-167559" }