Mediat italiane jehonë mbërritjes së ekipit të mjekëve shqiptarë: Marrëvesha Di Maio - Rama

Publikuar tek: bota, më 16:05 28-03-2020 Mediat italiane jehonë mbërritjes së ekipit të mjekëve shqiptarë: Marrëvesha Di Maio - Rama Baneri i qytetareve italiane

Një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh janë nisur nga Shqipëria për t'i ardhur në ndihmë homologëve italianë në luftën ndaj pandemisë së COVID-19.

Prestigjozja italiane 'Corriere' i ka bërë jehonë këtij lajmi, duke thënë se ardhja e këtij personeli është rezultat i një bisede mes Ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio dhe Kryeministri Rama.

Mjekët do të qëndrojnë një muaj dhe do të paguhen nga qeveria shqiptare.

Ndërkohë kanë qenë të shumta edhe mesazhet nga qytetarët që mirëprisnin ekipin e mjekëve shqiptarë.

91035862_239286660798770_7516999444462567424_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085189342498779
array(1) { ["section"]=> string(95) "mediat-italiane-jehone-mberritjes-se-ekipit-te-mjekeve-shqiptare-marrevesha-di-maio-rama-200421" }