Mediat kineze kritikojnë presidentin e Tajvanit pse nuk është martuar

Publikuar tek: bota, më 11:16 25-05-2016 Mediat kineze kritikojnë presidentin e Tajvanit pse nuk është martuar

Mediat shtetërore kineze kanë kritikuar lideren e re të Tajvanit Tsai Ing-wen e cila është e para presidente femër në Tajvan. 

Gazetarët kinez e quajnë udhëheqësen e re si një grua me “stil ekstremist”, për faktin se ajo është e pamartuar, reagim i cili ka shkaktuar shumë zemërim nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Agjencia e lajmeve ‘Xinhua’ në Kinë u shpreh se Tsai nuk ka ndonjë barrë emocionale dhe një jetë të çrregullt.

Po rata kanë hasur mjaft kundërshtime nga përdoruesit e rrjeteve sociale pëmres komenteve të cilët i kanë dalë në mbrojtje 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ndërpritet energjia elektrike
Hillary Clinton shpallet fajtore nga Departamenti i Shtetit »
Article Logic
Execution time: 0.011404991149902
array(1) { ["section"]=> string(75) "mediat-kineze-kritikojne-presidentin-e-tajvanit-pse-nuk-eshte-martuar-41447" }