Mediat ngrenë në qiell Portugalinë, francezët: “Të qajmë”

Publikuar tek: sport, më 06:21 11-07-2016 Mediat ngrenë në qiell Portugalinë, francezët: “Të qajmë”

Nga Londra e deri në Paris e Lisbonë, mediat kryesore europiane kanë përshkruar fitoren e trofeut nga portugezët, ku shumë përmendin lotët e të tjerë dramën e Cristiano Ronaldos. Titull interesant i spanjolles “AS”, e cila e përafron me futbollin brazilian atë që ndodhi sot në “Stade de France”.

“The Sun” – Portugalia trullos pritësen Francë dhe fiton Euro 2016 falë golit fantastik të dështimit të Swansea, Ederit … dhe atë e bëri të gjithën pa Ronaldon

“Marca” – Në emër të Cristiano

“AS” – Marcanazo në Saint Denise

“Gazzeta dello Sport” – Portugali, Europiani i joti! Eder vendos drejtësinë në Francë, CR7 nga drama në triumf!

“Corriere dello Sport” – Portugalia në histori, është kampione e Europës! Franca në lot!

“A bola” – Portugalia është kampione e Europës!

“L’Equipe” – Të qajmë!

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

13418798_10154008681003001_1259696875589363567_n.jpg

13619946_10153634167935936_9045300333959139599_n.jpg

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019897937774658
array(1) { ["section"]=> string(59) "mediat-ngrene-ne-qiell-portugaline-francezet-te-qajme-46153" }