Mediat ruse: Merkel “selfie” me terroristin e Brukselit (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:44 27-03-2016 Mediat ruse: Merkel “selfie” me terroristin e Brukselit (Foto)

Disa nga gazetarët më në zë të Kremlinit, kanë hedhur dyshimet se emigrant sirian në një fotografi me kancelaren gjermane, Angela Merke, është një prej terroristëve të Brukselit.

Me pyetjen “A ka dalë Merkel selfie me një nga terroristët e Brukselit”, janë hapur dhjetëra gazeta dhe tabloidë rus, që sipas “Bild.de”, kanë si autor gazetarët më të bindur të Kremlinit zyrtar.

Në fotografi është 18 vjeçari Anas Modamani, një emigrant sirian, por ngjashmëria në tipare, ka bërë që mediat ruse të aludojnë se ai është Najim Laachraoui, terroristi që arriti të largohet nga atentati pa u hedhur në erë.

CedXYyoW4AAnWq7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024909019470215
array(1) { ["section"]=> string(63) "mediat-ruse-merkel-selfie-me-terroristin-e-brukselit-foto-36151" }