Mediat spanjolle “masakrojnë" Pique': Ja veprimi i tij gjatë ndeshjes me Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 09:55 10-10-2016 Mediat spanjolle “masakrojnë

Pike nuk heq dorë nga bindjet e tij politike dhe nga ideja se Katalunja duhet të jetë pjesë më vete dhe jo e Spanjës. Një tjetër episod që e vërteton këtë gjë është edhe fanella e tij gjatë ndeshjes kundër Shqipërisë.

Në krahun e majtë të fanellës së lojtarit të Barcelonës mungonte flamuri i Spanjës, ndryshe nga gjithë shokët e tjerë të ekipit.

Një episod që ka bërë xhiron në mediat spanjolle që vazhdojnë ta kenë në qendër të vëmendjes Pikenë për shkak të kontroversisë e tij me kombëtaren.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025541067123413
array(1) { ["section"]=> string(85) "mediat-spanjolle-masakrojne-pique-ja-veprimi-i-tij-gjate-ndeshjes-me-shqiperine-55659" }