Mediu me shtabin elektoral në Tiranë: Rama po përdor Parlamentin për qëllimet e tij personale

Publikuar tek: politike, më 11:12 27-09-2020 Mediu me shtabin elektoral në Tiranë: Rama po përdor Parlamentin për qëllimet e tij personale Mediu

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu gjatë një takimi me shtabin elektoral në Tiranë ka hedhur akuza ndaj qeverisë.

Teksa ka përmendur kryeministrin Edi Rama, Mediu  ka thënë se sipas tij ai po përdor parlamentin për qëllime personale.

“Rama po përdor Parlamentin për qëllimet e tij personale. Partia Republikane do marrë më shumë se një deputet në Tiranë. Së bashku opozita dhe qytetarët do fitojnë Asnjë reformë zgjedhore sipas standardeve të ODHIR”,- tha Mediu.

Gjatë takimit ka theksuar se asnjë reformë nuk po realizohet sipas standarteve të ODHIR.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011231184005737
array(1) { ["section"]=> string(99) "mediu-me-shtabin-elektoral-ne-tirane-rama-po-perdor-parlamentin-per-qellimet-e-tij-personale-221830" }