Mediu-qytetarëve: Mos e shisni të ardhmen

Publikuar tek: politike, më 11:28 15-06-2015 Mediu-qytetarëve: Mos e shisni të ardhmen

Kryerepublikani Fatmir Mediu i shoqëruar nga kandidati i APPD Kasem Mahmutaj  ka zhvilluar një takimin elektoral në qytetin e Beratit. Gjate fjalës se tij para mbështetesve të djathtë  Mediu u ndal në mënyrë të veçantë tek tjetërsimi i vullnetit të lirë të qytetarëve.

“Tashmë i gjithë faktori ndërkombëtar e di se çfarë po ndodh në Shqipeëri dhe jep një paralajmërim të qartë duke na bëre thirrje si qytetarë të mos e shesim votën, por nga ana tjetër ky është një paralajmërim për pushtetin, për ata që  mendojnë se mund të blejnë lirinë tonë, jetën tonë, shpirtin tonë. Motra dhe vellezër vota është fuqia jonë, është familja jonë, janë fëmijët tanë, është e ardhmja  jonë. Ne nuk mund t`a shesim nderin dhe dinjitetin, ne nuk mund t`a shesim të ardhmen tonë” tha Mediu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096559524536133
array(1) { ["section"]=> string(46) "mediu-qytetareve-mos-e-shisni-te-ardhmen-13617" }