Mediu thirrje qytetarëve: Mos bini pre e presionve për blerjen e votave

Publikuar tek: politike, më 09:23 17-06-2015 Mediu thirrje qytetarëve: Mos bini pre e presionve për blerjen e votave

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, sëbashku me deputetin Agron Duka dhe kandidaten Grida duma kanë zhvilluar një takim me banorët e Rrashbullit. Mediu ju ka bërë thirrje banorëve të zonën të mos bien pre e presionit për blerjen e votave përmes blerjes së kartave të identitetit.

“21 qershori po afron tashmë, për të ruajtur  fitoren tonë. Fakti që na kërcenojnë se do manipulojnë votën, fakti që mendojnë se mund të blejnë votat tona, kartat e identitetit, tregojnë edhe një herë që kjo mazhorance,  jo vetëm që nuk ka lidhje me interesat e qytetarëve të Durresit dhe mbarë Shqiperise por e kundërta, kërkon te manipuloje dhe kontrollojë nepërmjet varferise dhe frikes, prandaj me lirine tonë ne duhet patjetër të ndërtojmë të ardhmen tonë.

Mediu ju bëri thirrje banorëve të  votojnë për kandidaten e koalicionit të djathtë për bashkinë e Durrësit, Grida Dumën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096721649169922
array(1) { ["section"]=> string(76) "mediu-thirrje-qytetareve-mos-bini-pre-e-presionve-per-blerjen-e-votave-13810" }