Mega-laborator në Durrës, zbulohen 700 kilogramë drogë. Arrestohen edhe biznesmenë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:34 17-10-2015 Mega-laborator në Durrës, zbulohen 700 kilogramë drogë. Arrestohen edhe biznesmenë Droga kapur në Durrës

Zbulohet një mega-laborator në Durrës, ku u gjetën plot 700 kilogramë drogë. Policia ka arrestuar 7 persona, mes të cilëve edhe biznesmenë.

Personat e arrestuar janë:

1.Ajet Sulaj

2.Iqmet Pashollari

3.Bejto Kotaj

4.Qerim Xeka

5. Lutfi Xeka

6.Festim Xhelilaj

7.Pajtim Braçaj

Droga është e llojit kanabis sativa dhe u gjet në zonën e ish-kënetës nga policia e Durrësit në operacionin e koduar "Koordinata". Aksioni u  u krye në bashkëpunim edhe me Drejtorinë e Policisë së Shkodrës dhe Tiranës.

Policia përmes një njoftimi zyrtar deklaron se operacioni është duke vijuar në terren në zonë e ish-Kënetës, aty ku u zbulua laboratori.

Paraprakisht mësohet se mes të arrestuarëve ka biznesmenë nga Durrësi, Tirana dhe Shkodra.

Destinacioni i kanabisit ishte trafikimi jashtë vendit, por ai sigurohej nga Shkodra e rrethinat e Tiranës, ndërkohë që përpunohej në Durrës.

drogedurres

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fjolla Morina rrihet nga babai i vajzës së porsalindur, sherr në qendrën tregtare me biznesmenin nga Kosova
Arrestohet në Rinas një shtetas turk, si mashtroi për të kaluar një familje me 5 persona »
Article Logic
Execution time: 0.022840023040771
array(1) { ["section"]=> string(86) "mega-laborator-ne-durres-zbulohen-700-kilograme-droge-arrestohen-edhe-biznesmene-23328" }