MEGA-OPERACION ANTI DROGË: Kapen dy shqiptarë me 600 kile kanabis në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 10:24 14-04-2017 MEGA-OPERACION ANTI DROGË: Kapen dy shqiptarë me 600 kile kanabis në Itali

MEGA-OPERACION ANTI DROGË-Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarët H.R dhe D.B si dhe ka sekuestruar 21 pako që përmbanin 600 kile kanabis në Itali.

Droga u zbulua nga Guardia di Financa në Pulia, ku policia arrestoi shqiptarët të cilët akuzohen për “Trafik ndërkombëtar droge”.

Menjëherë sapo vunë re policinë, dy shqiptarët kanë hedhur në det drogën e cila arrinte vlerën e 6 milionë eurove. Policia po vijon hetimet e mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksion dhe helikopterë, ç’po ndodh tani në Durrës? (FOTOT)
Drogë nga gjiri i Lalzit drejt Brindizit, Llalla takim urgjent me prokurorin e Durrësit »
Article Logic
Execution time: 0.011646032333374
array(1) { ["section"]=> string(79) "mega-operacion-anti-droge-kapen-dy-shqiptare-me-600-kile-kanabis-ne-itali-75150" }