Mega-operacion i Policisë Kufitare Vlorë dhe DeltaForce, gjenden 250 kg kanabis, zbulohet plani i transportit (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:39 08-02-2017 Mega-operacion i Policisë Kufitare Vlorë dhe DeltaForce, gjenden 250 kg kanabis, zbulohet plani i transportit (Foto)

Një operacion i përbashkët i Policisë Kufitare të Vlorës dhe Delta Force ka çuar në sekuestrimin e të paktën 250 kilogram kanabis sativa.

Droga është gjetur në zonën e Gjirit të Bristanit në Karaburun, e ndarë në 10 çanta ndërsa kërkimet vazhdojnë së bashku me forcat e përbashkëta të Drejtorisë së Kufirit Vlorë, Delta Force dhe DVP Vlorë pasi dyshohet se në zonë mund të ketë sasi të tjera kanabisi.

dfg3e5t35y35yuj.jpg

Kontrollet vazhdojnë edhe në Gjirin e Dafinës ku deri tani janë gjetur 10 bidona benzinë. Lënda narkotike në këtë zonë është transportuar me kafshë duke shfrytëzuar rrugët malore të vështira që të çojnë në zonën pas Karaburunit. /Newsbomb.al

sdf24gt25gtr23rghh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër tragjedi në Itali, 36 vjeçari shqiptar pëson infarkt pas zënkës me bashkëshorten. Gjendet i vdekur në makinë (EMRI)
Skandali në Berat: Shkon në urgjencë me shtrëngime në kraharor, e mjekojnë për grip. Vdes 58-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.011162996292114
array(1) { ["section"]=> string(118) "mega-operacion-i-policise-kufitare-vlore-dhe-deltaforce-gjenden-250-kg-kanabis-zbulohet-plani-i-transportit-foto-68134" }