'Los Blancos', dy prej të arrestuarve në Greqi janë shqiptarë, EUROPOL publikon videon e operacionit

Publikuar tek: rajon, më 17:04 17-09-2020 'Los Blancos', dy prej të arrestuarve në Greqi janë shqiptarë, EUROPOL publikon videon e operacionit

Policia e Greqisë ka bërë me dije se dy nga personat e arrestuar në Greqi, në kuadër të operacionit të madh antidrogë në disa shtete të botës, janë shqiptarë.

Emrat e tyre nuk bëhen me dije , por raportohet se për një prej tyre ekziston një urdhër arresti nga Italia.

Gjatë kontrollit në banesat e tyre, policia sekuestroi një armë gjahu, 3500 euro, 2 peshore elektronike, 1 dedektor, 1 palë dylbi, doza me drogë dhe dy celularë.

Operacioni ndërkombëtar 'Los Blancos' u shtri në 10 vende dhe ishte koordinuar nga Europol dhe Eurojust.

Shqiptarët e arrestuar në kuadër të operacionit “Los Blancos”:

Lek  Colaj, 40 vjeç, i cili u arrestua në Rumani;

Gjergj Lesaj,  38 vjeç, i cili u arrestua ne Holandë;

Sokol Aliko (Memetaj), 36 vjeç, i cili u arrestua në Spanjë;

Robert Varga, 44 vjeç, i cili u arrestua në Hungari.

Gjithashtu iu komunikua masa e sigurisë “Arrest në burg” shtetasit Altin Velsula (Hoxha), 36 vjeç, i cili ndodhet në burg në Norvegji.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010063171386719
array(1) { ["section"]=> string(113) "mega-operacioni-los-blancos-dy-prej-te-arrestuarve-ne-greqi-jane-shqiptare-ja-c-thote-policia-fqinje-video-220716" }