Mega operacioni për shpëtimin e Alvinit, përfaqësuesi i ‘Gjysmë Hënës Siriane’: Shqipëria dhe Italia na ndihmuan shumë, gati të shpëtojmë fëmijë të tjerë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:38 08-11-2019 Mega operacioni për shpëtimin e Alvinit, përfaqësuesi i ‘Gjysmë Hënës Siriane’: Shqipëria dhe Italia na ndihmuan shumë, gati të shpëtojmë fëmijë të tjerë Përfaqësuesi i ‘Gjysmë Hënës Siriane, në Romë

Përfaqësuesi i ‘Gjysmë Hënës Siriane’ një nga personat më të rëndësishëm në megaoperacionin për shpëtimin e Alvinit deklaroi në Romë, se operacioni ka qënë vërtet i ndërlikuar por informacionet e detajuara nga Shqipëria dhe Italia ishin me rëndësi domethënëse në shpëtimin e Alvinit, 11 vjeçar.

Ai tha se organizata ku bën pjesë është gati edhe për operacione të tjera shpëtimit të fëmijëve që ndodhen në kamp.

Kontakti i parë ishte me përfaqësuesin e Kryqit të Kuq Italian. Shteti dhe populli sirian u treguan të gatshëm, por nuk ka qenë e thjeshtë. Nëse nuk do të kishim informacione të detajuara nga Shqipëria dhe Italia nuk do të ishim këtu, ky është simbol i bashkëpunimit humanitar mes Kryqit të Kuq dhe Gjysmë Hënës Siriane, jemi gati të ndihmojmë edhe në të ardhmen nën kërkesën e Presidentit të Kryqit të Kuq Italian" tha ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027784109115601
array(1) { ["section"]=> string(155) "mega-operacioni-per-shpetimin-e-alvinit-perfaqesuesi-i-gjysme-henes-siriane-shqiperia-dhe-italia-na-ndihmuan-shume-gati-te-shpetojme-femije-te-tjere-185135" }