‘Mein Kampf’ i Adolf Hitler rikthehet si ‘bestseller’ në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 21:55 03-01-2017 ‘Mein Kampf’ i Adolf Hitler rikthehet si ‘bestseller’ në Gjermani

Libri ‘Mein Kampf’ i diktatorit nazist, Adolf Hitler është rikthyer si ‘bestseller’ në Gjermani për vitin 2016.

Pas 70 vitesh i ndaluar për t’u publikuar në Gjermani, këtij libri iu dha vitin e shkuar drita jeshile e hedhjes në treg. 85 mijë kopje të ‘Mein Kampf’ janë shitur në të gjithë vendin ka njoftuar shtëpia botuese.

Libri përmban gjithashtu 3500 shënime akademike dhe komente që analizojnë pikëpamjet e Hitlerit dhe kundërshtojnë nëpërmjet fakteve propagandën, ideologjinë dhe urrejtjen e njeriut përgjegjës për vdekjen e milionave njerëzve në Luftën e Dytë Botërore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary Clinton do bëjë një gjest fisnik në ditën e inagurimit të Donald Trump
Kryeministri i Izraelit merret në pyetje nga policia për tre orë rresht »
Article Logic
Execution time: 0.011299133300781
array(1) { ["section"]=> string(67) "mein-kampf-i-adolf-hitler-rikthehet-si-bestseller-ne-gjermani-64533" }