"Mëkat që Gashi nuk e tregoi dot klasin e tij në Europian"

Publikuar tek: sport, më 18:06 03-07-2016

Shkëlzen Gashi, një mundësi e humbur për të shijuar klasin e sulmuesit shqiptar. Kjo është kryefjala e një shkrimi të publikuar në faqen “Mlssocceritalia.com” që trajton gjerësisht çështje të kampionatit amerikan të futbllit.

Gashi është pjesë e skuadrës së Colorado Rapids dhe sipas faqes italiane, Gashi u aktivizua vetëm 8 minuta nga De Biasi në këtë Evropian, duke mos arritur të nxjerrë në pah cilësitë e tij.

“Në kokën e tij por edhe më shumë në këmbët e tij peshon ende ai gabim në minutat finale të ndeshjes kundër Zvicrës gjatë të vetmes mundësi që trajneri De Biasi i dha”, shkruan faqja e specializuar, duke shtuar se në ndeshjet pasardhëse, sulmuesi shqiptar nuk gjeti më vend në formacionin kuqezi.

“Mlssocceritalia.com”, përcjell Supersport, shton gjithashtu se Gashi nuk e priste aspak një Evropian të tillë pasi tifozët e futbollit nuk arritën të shijonin asgjë nga klasi i tij.

Aktualisht Gashi po shfrytëzon ditët e pushimit pas Euro 2016 dhe shumë shpejt do të bashkohet me Colorado Rapids, skuadër që këtë sezon lufton për titullin kampion në Major League Soccer, raporton “Zëri”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020200967788696
array(1) { ["section"]=> string(62) "mekat-qe-gashi-nuk-e-tregoi-dot-klasin-e-tij-ne-europian-45410" }