Meksikë, 12 të rrëmbyer në të njëjtën zonë ku u vranë 43 studentë

Publikuar tek: bota, më 08:04 08-02-2015 Meksikë, 12 të rrëmbyer në të njëjtën zonë ku u vranë 43 studentë

Të paktën 12 persona janë rrëmbyer në qytetin meksikan jugor të Guerreros, në të njëjtën zonë ku autoritetet federale thonë se u vranë dhe u dogjën 43 studentët nga një kartel droge në muajin shtator.

Zëdhënësi i një prokurori të shtetit tha se 12 persona janë rrëmbyer, duke përfshirë edhe disa minatorë. Rrëmbyesit ishin të maskuar si personel ushtarak, por president i i minierës së arit tha se asnjë nga punëtorët e tij nuk është rrëmbyer.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011880159378052
array(1) { ["section"]=> string(69) "meksike-12-te-rrembyer-ne-te-njejten-zone-ku-u-vrane-43-studente-2673" }