Meksikë, arrestohet lideri i kartelit të drogës “Los Zetas”

Publikuar tek: bota, më 16:35 04-03-2015 Meksikë, arrestohet lideri i kartelit të drogës “Los Zetas”

Forcat Federale meksikane kanë njoftuar sot arrestimin e liderit të kartelit famëkeq të drogës “Los Zetas”, Omar Trevino Morales.

Trevino Morales u arrestua rreth orës 04:00, nga Policia Federale dhe Ushtria meksikane në një banesë që e përdorte për tu fshehur në qytetin e Nuevo Leon. Morales, i njohur me pseudonimin “Z42” zëvendësoi vëllain e tij Miguel Angel, pas arrestimit të tij në vitin 2013.

Për informacione lidhur me arrestimin e tij, policia kishte vënë 5 milion dollarë. “Los Zetas” është një nga sindikatat kriminale më të fuqishme dhe të dhunshme në Mëksikë. Ajo konsidetohet nga SHBA si karteli më i sofistikuar, i avancuar teknologjikisht dhe më i rrezikshëm.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012655019760132
array(1) { ["section"]=> string(61) "meksike-arrestohet-lideri-i-kartelit-te-droges-los-zetas-4961" }