Meksikë, shkon në 58 numri i viktimave nga tërmeti 8.1 ballë

Publikuar tek: bota, më 22:24 08-09-2017 Meksikë, shkon në 58 numri i viktimave nga tërmeti 8.1 ballë

Ka shkuar në 58 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që shkundi mëngjesin e sotëm Meksikën.

Fatmirësisht nga tërmeti 8.1 ballë i shkallës rihter, më i forti në 100 vitet e fundit që godet Meksikën, nuk u shkaktua cunami, siç u raportua fillimisht.

Dëmet materiale përllogariten të jenë tepër të larta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të gjithë po largohen nga uragani, shqiptari kthehet për një arsye tepër të fortë
Gjermania “parajsa” e të gjithëve, fluks aplikimesh edhe nga amerikanët dhe britanikët »
Article Logic
Execution time: 0.011538982391357
array(1) { ["section"]=> string(65) "meksike-shkon-ne-58-numri-i-viktimave-nga-termeti-8-1-balle-91662" }