Meksikë, shpërthen kamioni me gaz para një spitali, vdesin 3 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 10:13 30-01-2015 Meksikë, shpërthen kamioni me gaz para një spitali, vdesin 3 fëmijë

Një kamion çisternë që transportonte gaz ka shpërthyer para një spitali pediatrik në kryeqytetin meksikan. Nga shpërthimi kanë humbur jetën 3 fëmijë ndërsa rreth 50 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Godina e spitalit dhe një çerdhe, pranë shpërthimit, janë shembur thuajse plotësisht, ndërsa policia ka nisur hetimet për të zbardhur qartësisht dinamikën e aksidentit.

Shpërthimi ka ndodhur ndodhur në orën 07.00 të mëngjesit të së premtes, sipas orës lokale, në Cuajimalpa, një lagje në perëndim të kryeqyteti meksikan,. Dyshohet se shkak i shpërthimit ka qënë një rrjedhje gazi, gjatë kohës që kamioni ishte duke shkarkuar gaz pranë një biznesi që ndodhej në afërsi të spitalit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011439800262451
array(1) { ["section"]=> string(70) "meksike-shperthen-kamioni-me-gaz-para-nje-spitali-vdesin-3-femije-1882" }