Memli Krasniqi, i vetëm për te mbledhja Shqipëri-Kosovë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:12 23-03-2015 Memli Krasniqi, i vetëm për te mbledhja Shqipëri-Kosovë Ministri Memli Krasniqi, foto e realizuar nga Erald Kapri

Personazhi në foto është Memli Krasniqi, ministrii Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në Qeverinë e Kosovës. Ai është duke përshkruar rrugën para Kryeministrisë i vetëm e me një valixhe në dorë.

Memli Krasniqi është pjesë e delegacionit të Kosovës që ka mbërritur para pak minutash në Tiranë në kuadër të zhvillimit të mbledhjes së përbashkët Shqipëri-Kosovë por siç duket edhe nga fotoja shkrepur nga kalimtari i rastit  Erald Kapri, Memli Krasniqi ka preferuar ta bëjë i vetëm rrugën për në mbledhjen te pallati i Kongrese, veçmas nga kolegët e tij të delegacionit . Përpos kësaj, ai tërheq edhe një valixhe.

Thoni të ketë ndërmend të qëndrojë pak më gjatë në Tiranë ministri i Kosovës? S’do ishte fare çudi. Edhe në karrierën e tij të hershme si muzikant ai ka shprehur gjithnjë se e ka fort përzemër këtë qytet.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096697807312012
array(1) { ["section"]=> string(59) "memli-krasniqi-i-vetem-per-te-mbledhja-shqiperi-kosove-6683" }