Memoriali turk te Liqeni, ish-deputeti socialist nuk përmbahet: Kush e shemb ka 2000 euro

Publikuar tek: aktualitet, më 19:16 17-08-2019 Memoriali turk te Liqeni, ish-deputeti socialist nuk përmbahet: Kush e shemb ka 2000 euro Memoriali turk te Liqeni

Ish-deputeti socialist Eduart Ndocaj ka bërë një thirrje të papritur në rrjetin social Facebook, përsa i përket memorialit tur të vendosur te Liqeni Artificial i Tiranës.

Ndocaj ka postuar një foto të memorialit për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi, në vitin 2016 dhe sipër saj shkruan se kush e shemb do të paguhet nga ai me një shumë prej 2000 eurosh. Por mesa duket ish-deputeti është bërë pishman pas postimit dhe e ka fshirë atë.

Kujtojmë se vendosja e këtij memoriali te Kodrat e Liqenit ka shkaktuar reagime të shumta në rradhët e intelektualëve, politikanëve por dhe qytetarëve të thjeshtë.
Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072441101074219
array(1) { ["section"]=> string(94) "memoriali-turk-te-liqeni-ish-deputeti-socialist-nuk-permbahet-kush-e-shemb-ka-2000-euro-175625" }