“Mendohuni dy herë përpara se të kontaktoni alienët”

Publikuar tek: bota, më 17:44 26-07-2015 “Mendohuni dy herë përpara se të kontaktoni alienët”

Një shkencëtar përgjegjës për të gjetur jetë në planetet e tjera ka paralajmëruar se njerëzimi duhet të mendohet mirë përpara se të kontaktojë alienët.

Mattheë Bailes, profesori udhëheqës i misionit 100 milionë dollarësh për të gjetur jetë në planetet e tjera, thotë se kontakti me një civilizim tjetër më të avancuar do të ishte një katastrofë për tokën.

“Historia e një civilizimi të dobët që kontakton një civilizim më të avancuar, nuk është një histori e lumtur”, ka thënë ai. Bailes është pjesë e projektit të sponsorivuar nga miliarderi rus Yuri Milner dhe Stephen Haëking, për të gjetur jetë inteligjente me anë të një teleskopi gjigand që do të skanojë për sinjale nga hapësira, por edhe do të dërgojë sinjale nga Toka.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012397050857544
array(1) { ["section"]=> string(56) "mendohuni-dy-here-perpara-se-te-kontaktoni-alienet-17034" }