“Mendova se do gëzohesha në këtë event por mora një trishtim të madh dhe ika”, Monika Lubonja e zhgënjyer nga "Tapeti i kuq"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:36 25-06-2016 “Mendova se do gëzohesha në këtë event por mora një trishtim të madh dhe ika”, Monika Lubonja e zhgënjyer nga

Monika Lubonja, drejtore e Qendrës Kombëtare Kulturore për fëmijë dhe Teatrit të Kukullave, nuk është ndjerë aspak mirë në mbrëmjen e “Top Award”.

Pasi falenderon stilisten dhe grimieren që u kujdesën për paraqitjen e saj , Lubonja thotë se iku duke marrë me vete një trishtim të madh ndërsa ka kujtuar edhe shkrimtarin Charles Bukovski.

REAGIMI I PLOTË:

Mendova se do gezohesha ne nje event te keti lloi... Po nuk di pse mora me vete nje trishtim te madh dhe ika...dhe per dreq mu kujtua thenia e Charles Bukvski.

Jam i lodhur duke para fytyra femrash të rrethuara nga botox .Gjinj të tejmbushur , të copëtuar nga konkurrenca , prapanica të ekspozuara ,taka dhe truke kozmetike , gjeste të vështira për gratë e lirshme ,tashmë të padallueshme edhe nga ato të zanatit ...
Dëshiroj të shikoj femra me feminitetin e tyre , me sjellje të butë ,me buzëqeshje plot hir ,lëvizje joshëse , me fjalë të ëmbla dhe të sigurta në të njëjtën kohë .Me mendime origjinale dhe të reja .
Dëshiroj të shikoj femra të pavarura , jo skllave të burrave që sakrifikojnë dinjitetin e tyre .Femra me zemra prej akulli të shkrirë ,shoqe dhe mike të meshkujve ,të lira dhe të sinqerta . |Charles Bukoëski|
Foto: Fani Aliko

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019546031951904
array(1) { ["section"]=> string(125) "mendova-se-do-gezohesha-ne-kete-event-por-mora-nje-trishtim-te-madh-dhe-ika-monika-lubonja-e-zhgenjyer-nga-tapeti-i-kuq-44592" }