Mëngjesi i kryeministrit nis me imazhin e shtresës që përfitoi 3-fishin e pensionit (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:10 04-05-2017 Mëngjesi i kryeministrit nis me imazhin e shtresës që përfitoi 3-fishin e pensionit (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka postuar para pak minutash në profilin e tij në facebook foto nga puna e minatorëve.

Ai thotë se kjo katogori ka përfituar pas vitit 2014 3-fishin e pensionit në krahasim me më parë.

“Ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të dinjitetit të rilindur për këtë punonjës të nëntokës së pasur shqiptare.

Pas 25 vjetësh harrese dhe lënie në vetmi nga shteti, prej vitit 2014 të gjithë minatorët përfituan uljen me 5 vjet të moshës së pensionit dhe për 4000 minatorë që merrnin vetëm pension minimal, siguruam pension të plotë dhe e rritëm atë deri trefish.

Por kjo nuk mjafton dhe akoma më shumë mbetet për të bërë për të gjithë punonjësit e këtij zanati sa të vështirë, po aq të ndershëm e të respektuar. Dhe shumë ka për të humbur nëse ndalemi sot. Prandaj përpara për Shqipërinë që duam”,shkruan Rama.

 

 

 18199290_10154715539536523_2701288829849318541_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084350109100342
array(1) { ["section"]=> string(94) "mengjesi-i-kryeministrit-nis-me-imazhin-e-shtreses-qe-perfitoi-3-fishin-e-pensionit-foto-77406" }