Mëngjesi nis me shi, mësoni si pritet të jetë moti gjatë ditës

Publikuar tek: aktualitet, më 07:41 27-05-2019 Mëngjesi nis me shi, mësoni si pritet të jetë moti gjatë ditës

Dita e sotme pritet të jetë me reshje shiu, ndërsa pasdite parashikohen edhe shtrëngata.

Parashikimi nga IGJEUM:

Sot priten reshje të dobëta, kryesisht nesër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 20 °C

në vendet e ulëta: 16 / 20 °C

në vendet malore: 12 / 18 °C

ERA

Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdetin e Vlorës për momente të shkurtra deri e fortë.

auto_mot31558906490.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.26410984992981
array(1) { ["section"]=> string(68) "mengjesi-nis-me-shi-mesoni-si-pritet-te-jete-moti-gjate-dites-165820" }