Menjëherë pas Exit Poll, ambasadorja gjermane në Tiranë del në konferencë për media

Publikuar tek: bota, më 17:51 24-09-2017 Menjëherë pas Exit Poll, ambasadorja gjermane në Tiranë del në konferencë për media

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, përmes një deklarate për media pas daljes së EXIT POLL-eve të para ka thënë se sipas parashikimit, koalicioni do jetë ai CDU/CSU- FDP dhe të gjelbrit.

E pyetur për politikën e jashtme të Gjermanisë pas zgjedhjeve, ambasadorja Schutz tha se nuk pret ndryshim si në politikën europiane dhe atë ballkanike.

Schutz ka shtuar se prania e partisë së ekstremit të djathtë në bundestagun gjerman, nuk pritet të ndikojë në politikat e qeverisë.

Sipas Exit Poll në Gjermani, Angela Merkel është fituese e një mandati të katërt, me 32.5% të votave, e ndjekur nga SPD-ja e Martil Schultz me 20% të votave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbyllen votimet në Gjermani, Exit Poll: Merkel fituese
Gjashtë persona qëllohen me armë zjarri brenda një Kishe »
Article Logic
Execution time: 0.013615131378174
array(1) { ["section"]=> string(88) "menjehere-pas-exit-poll-ambasadorja-gjermane-ne-tirane-del-ne-konference-per-media-93509" }