Mënyra efikase për heqjen e pikave të zeza në fytyrë, vetëm me 3 përbërës

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:19 05-08-2016 Mënyra efikase për heqjen e pikave të zeza në fytyrë, vetëm me 3 përbërës

Pikat e zeza na shoqërojnë pothuajse të gjithëve, dhe kryesisht në pjesën e hundës.

Kjo është një recetë natyrale e përbërë nga tre përbërës që mund ti gjeni lehtësisht.

Në këtë mënyrë ju nuk do të vuani më nga ky problem që ju bën të ndiheni keq me veten.

Përbërësit: 1 lugë gjelle kripë e imët, 1 lugë gjelle lëng limoni, 1 lugë gjelle ujë.

Shtoni përbërësit në një tas të vogël dhe masazhoni zonat me pika të zeza me lëvizje rrethore për 2-4 minuta. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vaktë. Shpëlajeni fytyrën edhe me ujë të ftohtë për të mbyllur poret.  Aplikojeni maskën 2 herë në javë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028302192687988
array(1) { ["section"]=> string(78) "menyra-efikase-per-heqjen-e-pikave-te-zeza-ne-fytyre-vetem-me-3-perberes-48876" }