Mërgim MAVRAJ bëhet “pasanik”, zbulohet rroga e re në Greqi

Publikuar tek: sport, më 22:43 06-09-2018 Mërgim MAVRAJ bëhet “pasanik”, zbulohet rroga e re në Greqi Mërgim Mavraj

Transferimi i Mërgim Mavraj në Greqi te Aris i Selanikut është tashmë një çështje e kryer, me lojtarin që do vijojë karrierën e tij në vendin fqinj.

Ndërkohë që së fundmi janë zbuluar dhe detaje në lidhje me rrogën që mbrojtësi i Kombëtares do të përfitojë në Selanik, e cila kap shifrat e rreth 280 mijë euro në sezon, ose 23 mijë euro në muaj.

Por kontrata parashikon dhe bonuse nëse ekipi i sapongjitur në elitën e futbollit grek arrin të fitojë Kupën e Greqisë ose të futet në kupat e Europës. Në një rast të tillë Mavraj do të përfitonte 350 mijë euro, duke e bërë lojtarin mjaft komod në vendin helen.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033540964126587
array(1) { ["section"]=> string(63) "mergim-mavraj-behet-pasanik-zbulohet-rroga-e-re-ne-greqi-133442" }