Mërgim Mavraj refuzon bluzen e Kombëtares: Haramit nuk i bëj reklamë

Publikuar tek: sport, më 20:55 25-05-2016 Mërgim Mavraj refuzon bluzen e Kombëtares: Haramit nuk i bëj reklamë

Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Mërgim Mavraj ka treguar edhe njëherë tjetër bindjet e tij radikale, sa i përket çështjeve fetare.

Në media u raportua se ai kishte refuzuar të vishte një prej bluzeve të Kombëtares pasi mbrapa saj ishte stampuar reklama e birrës “Peja”. Alkooli është i ndaluar nga feja islame, dhe nuk është hera e parë që Mavraj bën veprime të ngjashme.

Vet futbollisti ka konfirmuar lajmin duke shkruajtur: “Hallallin se bejmë haram. Haramit si bëjmë reklamë.”

13275722_10154154135918771_1728633093_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033774137496948
array(1) { ["section"]=> string(73) "mergim-mavraj-refuzon-bluzen-e-kombetares-haramit-nuk-i-bej-reklame-41493" }