MERKATO POLITIKE/ LSI-së i bashkohet ish-këshilltari i Edi Ramës, sot u shfaq në krah të Monika Kryemadhit (EMRI)

Publikuar tek: politike, më 20:36 16-01-2021 MERKATO POLITIKE/ LSI-së i bashkohet ish-këshilltari i Edi Ramës, sot u shfaq në krah të Monika Kryemadhit (EMRI) Monika Kryemadhi dhe Ermir Gjinishi

Ditën e sotme kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me qytetarët e Peqinit, ku është njohur me problematikat e kësaj zone.

Në krahun e saj është shfaqur për herë të parë Ermir Gjinishi, ish-këshilltari i kryeministrit Edi Rama për çështjet e komuniteteve fetare.

Largimet nga një parti në tjetrën po bëhen të shpeshta në këtë vit elektoral, pasi kujtojmë që disa figura të njohura të LSI-së i janë bashkuar Partisë Socialiste, siç është rasti i ish-ministrit Nasip Naço, ndërsa rrjedhje ka patur edhe nga PS që i janë bashkuar partisë së Kryemadhit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zëvendësoi Angela Merkel si kryetar i CDU, Basha uron Armin Laschet: Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë simotër, presim bashkëpunimin në rrugën tonë drejt BE-së
Opozita bashkon minoritetin grek dhe çamët, Dule i gatshëm t’i lëshojë Vlorën Idrizit, ja ku mund të garojë kreu i PBDNJ-së »
Article Logic
Execution time: 0.012550115585327
array(1) { ["section"]=> string(116) "merkato-politike-lsi-se-i-bashkohet-ish-keshilltari-i-edi-rames-sot-u-shfaq-ne-krah-te-monika-kryemadhit-emri-235273" }