Merkel e ashpër me Turqinë: Nuk ka vend në BE, të ndërpriten bisedimet

Publikuar tek: bota, më 07:14 04-09-2017 Merkel e ashpër me Turqinë: Nuk ka vend në BE, të ndërpriten bisedimet

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë mbrëmë në një debat televiziv parazgjedhor me rivalin e saj nga radhët e socialdemokratëve, Martin Schulz, se Turqia nuk duhet të bashkohet në Bashkimin Evropian dhe që do të kërkojë që BE të pezullojë bisedimet e anëtarësimit me Ankaranë. 

“Unë shoh se ata (turqit) s’do të jetë ndonjëherë në gjendje të bashkohen me BE-në dhe unë kurrë nuk do të besoj se kjo gjë do të mund të ndodhë”, ka thënë kancelarja, shkruan indeksionline, duke shtuar se do të diskutojë me kolegët e saj në BE për të arritur një qëndrim të unifikuar për përfundimin e negociatave për anëtarësimin e Turqisë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009727954864502
array(1) { ["section"]=> string(74) "merkel-e-ashper-me-turqine-nuk-ka-vend-ne-be-te-nderpriten-bisedimet-91059" }