Merkel në Kryeministri, përshëndet me përzemërsi shqiptarët në bulevard

Publikuar tek: aktualitet, më 13:20 08-07-2015 Merkel në Kryeministri, përshëndet me përzemërsi shqiptarët në bulevard Merkel me Ramën, duke përshëndetur shqiptarët në bulevard

Angela Merkel sapo ka mbërritur në Kryeministri ku është takuar me kryeministrin Edi Rama. Veshur me një xhaketë rozë të thellë dhe pantallona të bardha, Merkel ka përshëndetur me dorën e djathtë shqiptarët që ishin të pranishëm në bulevard për nder të vizitës së kancelares. Rama ka qenë më i fokusuar te Merkel se sa te njerëzit që brohorisnin, duke bërë të njëjtin gjest me të dhe duke buzëqeshur.

Merkel pasi i ka dhënë dorën Ramës ka përshëndetur me dorë dhjetëra shqiptarë që kishin dalë për ta nderuar në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Pas himneve të Gjermanisë dhe Shqipërisë, Merkel dhe Rama kanë takuar delegacionet për t’u drejtuar brenda Kryeministrisë, nga ku do të mbajnë edhe një konferencë për shtyp.

merkeltakonramen

merkelatmosfera3

merkelatmosfera2

angelamerkelshqiperi

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrin Merkel në Shqipëri, avioni ulet te “Nënë Tereza’’
Rama korrigjon gabimin nga Vuçiç te Merkel: Të gjithë monitorët transmetojnë “live” »
Article Logic
Execution time: 0.012037038803101
array(1) { ["section"]=> string(76) "merkel-ne-kryeministri-pershendet-me-perzemersi-shqiptaret-ne-bulevard-15614" }