Merkel sot në SHBA: Takimi me Trump më shumë kuriozitet

Publikuar tek: bota, më 08:38 17-03-2017 Merkel sot në SHBA: Takimi me Trump më shumë kuriozitet

Kancelarja gjermane pritet të takohet sot me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Ajo është nisur sot për në SHBA dhe do të takojë për herë të parë presidentin Trump. “Më mirë të flasim me njëritjetrin se për njëri-tjetrin. Kuriozitet dhe kënaqësi për takimin me Trump”, është shprehur Merkel.

Takimi ishte parashikuar të mbahej më 14 mars, por u shty për shkak të motit të keq në SHBA.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është momenti kur u shpërtheu vullkani Etna në Itali dhe u plagosën 10 persona (VIDEO)
Publikohet dokumenti, ja shuma marramendëse që pagoi Rusia për ish-këshilltarin e Trump para fushatës »
Article Logic
Execution time: 0.010233163833618
array(1) { ["section"]=> string(60) "merkel-sot-ne-shba-takimi-me-trump-me-shume-kuriozitet-72196" }