Merkel: Vendet e BE-së nuk duhet të refuzojnë emigrantët myslimanë

Publikuar tek: bota, më 13:55 29-08-2016 Merkel: Vendet e BE-së nuk duhet të refuzojnë emigrantët myslimanë

“Refuzimi i disa vendeve të BE-së për të pranuar refugjatët myslimanë është i papranueshëm”, kështu ka thënë kancelarja gjermane, Angela Merkel në një intervistë për kanalin televiziv publik gjerman ARD.

Merkel ka thënë se nuk është e drejtë që disa vende të botës thonë se nuk duam të kemi myslimanë në vendet tona.

Gjermania ka pritur në vitin 2015 rreth një milionë azilkërkues, shumica me origjinë nga Siria, Iraku dhe Afganistani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010612010955811
array(1) { ["section"]=> string(71) "merkel-vendet-e-be-se-nuk-duhet-te-refuzojne-emigrantet-myslimane-51182" }