Mero Baze ironizon Bashën: Vajzës 10 vjeçe i lexon libër për 3 vjeçar, kandidon për kryeministër dhe pretendon se e di ç’duan shqiptarët

Publikuar tek: aktualitet, më 07:34 25-01-2021 Mero Baze ironizon Bashën: Vajzës 10 vjeçe i lexon libër për 3 vjeçar, kandidon për kryeministër dhe pretendon se e di ç’duan shqiptarët FotoMontazh: Mero Baze - Lulzim Basha duke i lexuar vajzes

Bashkëshortja e Lulzim Bashës, Aurela Basha, publikoi dje një foto teksa kryedemokrati i lexonte vajzës së tij një libër. “Sonte në kohë për ti lexuar gocës librin e preferuar”, shkruante bashkëshortja e Bashës.

Mirëpo, analisti dhe gazetari Mero Baze duke përdorur këtë foto të publikuar nga vetë bashkëshortja e kreut të PD, ironizon Bashën.

Sipas tij, Basha që kandidon për kryeministër dhe pretendon se e di çfarë duan shqiptarët, i lexon vajzës 10 vjeçe libër për fëmijë 3 vjeç. “Vajza 10 vjeçe gjithë ditën me Ipad, duhet të dëgjoj një libër për fëmijë 3 vjeçar, nga babai kandidat për kryeministër, që pretendon se e di se çfarë duan shqiptarët. Mëso çfarë do vajza njëherë!”, ironizon Baze.

Foto: Lulzim Basha duke i lexuar vajzës

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Javë ‘klasike’ dimri, mësoni parashikimin e motit për 5 ditë
Përmbyten disa hektarë tokë në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati »
Article Logic
Execution time: 0.011125087738037
array(1) { ["section"]=> string(141) "mero-baze-ironizon-bashen-vajzes-10-vjece-i-lexon-liber-per-3-vjecar-kandidon-per-kryeminister-dhe-pretendon-se-e-di-c-duan-shqiptaret-236253" }