Mero Baze: Sali Berisha fshehu krimin, tha se protestuesit u vranë me armë të lehta

Publikuar tek: politike, më 14:37 21-01-2021 Mero Baze: Sali Berisha fshehu krimin, tha se protestuesit u vranë me armë të lehta Sali Berisha / Mero Baze

Gazetari i njohur Mero Baze ripublikon një video të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe thotë se ai duhet të hetohet për fshehjen e vrasjeve të protestuesve në 21 janar 2011.

Në video Berisha thotë pak çaste pas vrasjes së protestuesve se ata u qëlluan me armë të lehta, të cilat nuk i disponon Garda e Republikës.

“Ora 19 30. 21 Janar 2011. Sali Berisha pasi ka vrarë 4 qytetarë gënjen me vetdije dhe thotë se protestuesit i ka vrarë opozita pasi janë qëlluar me armë të lehta nga afër, që nuk i disponon garda. Kur do pyetet nga Prokurori për këtë fshehje krimi”, shkruan gazetari Mero Baze. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tomorr Alizoti bën prezantimin në Berat si drejtues politik i PD-së: Këtë herë t'i bëjmë gjërat më mirë
Veliaj apel drejtësisë, të vërë para përgjegjësisë urdhëruesit e vrasjeve të 21 janarit: Po na rikthehen si ofertë e re politike, por drejtësia e re duhet të japë një verdikt; më 25 prill mbështesim progresin, jo gjumin »
Article Logic
Execution time: 0.010763168334961
array(1) { ["section"]=> string(88) "mero-baze-sali-berisha-fshehu-krimin-tha-se-protestuesit-u-vrane-me-arme-te-lehta-235852" }