Mero Baze tall moderatoren Eni Vasili dhe kreun e PD Lul Basha: Mesazhi në emision? Eni paska gjithë jetën që flet me një Lul fallco !!! (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 07:08 19-03-2020 Mero Baze tall moderatoren Eni Vasili dhe kreun e PD Lul Basha: Mesazhi në emision? Eni paska gjithë jetën që flet me një Lul fallco !!! (VIDEO) Lulzim Basha - Eni Vasili

Ka bërë jo pak zhurme moderatorja e Open Eni Vasili me deklaratën e djeshme në emision se Lulzim Basha i dërgoi sms ku i kerkonte kryeministrit nëse ai e linte postin që të zevendësohej nga kreu i opozites.

Siç rezultoi nga vetë zonja Vasili menjëherë pasi e kuptoi se nuk bëhej fjalë për nje sms serioz, mesazhi nuk i ështe dërguar nga Basha, i cili, sië tha Eni Vasili, mohimin ia bëri nga i njejti celular.

Analisti Mero Baze, botues i gazetës Tema thotë se Eni paska folur tërë jetën me një tjetër Luli, c'ka vë në diskutim aftësinë e saj si gazetare.

"Zonja Eni u tregua e sigurt se po përcillte dëshirën e Bashës që ai ti zinte vendin Ramës duke theksuar se sms është në vazhdën e bisedave që ajo ka me Lulin. Pasi Rama e talli ajo thotë qenka Luli i rremë. Tani halli është se Zonja Eni paska folur tërë jetën me nje Luli tjetër nga i vërteti. Kjo shpjegon shumë nga budallallëqet e saj", shkruan Mero Baze

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri nuk “iu ndahet” oligarkëve: Jepni para për spitalet si në Itali, ose të paktën mos na kërkoni ne
'Më liro karrigen'/ Mesazhi i ‘Bashës’ në telefonin e Eni Vasilit, PD akuza Ramës: Ndal lojërat e pista dhe luftën politike me mesazhe fallso »
Article Logic
Execution time: 0.012728929519653
array(1) { ["section"]=> string(143) "mero-baze-tall-moderatoren-eni-vasili-dhe-kreun-e-pd-lul-basha-mesazhi-ne-emision-eni-paska-gjithe-jeten-qe-flet-me-nje-lul-fallco-video-199192" }