Merr flakë nënstacioni eletrik i Fushë-Krujës, i gjithë rrethi pa energji

Publikuar tek: aktualitet, më 15:00 18-07-2015 Merr flakë nënstacioni eletrik i Fushë-Krujës, i gjithë rrethi pa energji Foto ilustruese

Është përfshirë nga flakët nënstacioni elektrik i Fushë-Krujës.

Shkak për këtë mendohet të jetë bërë mbingarkesa në nënstacion dhe amortizimi. Forcat zjarrfikse nga Tirana dhe Kruja kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkaq mësohet se nuk ka asnjë të lënduar por i gjithë rrethi i Krujës tashmë ka mbetur pa energji elektrike. Nënstacioni elektrik i Fushë –Krujës ishte ndërtuar që në vitin 1960.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosja në Don Bosko, gjykata liron dy persona, mban në burg një
Mungonin mbi 1 milionë Euro, KLSH kallëzon penalisht drejtorin e Tatimeve në Berat dhe 2 ish-drejtorë »
Article Logic
Execution time: 0.013805150985718
array(1) { ["section"]=> string(78) "merr-flake-nenstacioni-eletrik-i-fushe-krujes-i-gjithe-rrethi-pa-energji-16490" }