Merr flakë rrjeti i furnizimit të energjisë elektrike në Fier, OSHEE merr masa

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 25-08-2019 Merr flakë rrjeti i furnizimit të energjisë elektrike në Fier, OSHEE merr masa Foto ilustruese

Një zjarr u regjistrua së fundmi në fshatin Shënpjetër të Fierit, ku rrjeti i furnizimit me energji elektrike u përfshi nga flakët.

Raportohet se flakët erdhën nga djegia e një are me grurë të thekur.

Ndërkohë, OSHEE ka ndëprerë furnizimin me energji elektrike për banorët e zonës për të shmangur dëme të tjera.

Policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punohet për shuarjen e flakëve dhe zbardhjen e shkaqeve të ndezjes së zjarrit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040781021118164
array(1) { ["section"]=> string(84) "merr-flake-rrjeti-i-furnizimit-te-energjise-elektrike-ne-fier-oshee-merr-masa-176267" }