Merr flakë trageti me 740 pasagjerë në Majorka

Publikuar tek: bota, më 20:21 12-11-2017 Merr flakë trageti me 740 pasagjerë në Majorka

Të paktën 29 persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e përfshirjes nga flakët të një trageti në Majorka.

Siç raportojnë mediat e huaja trageti ishte nisur drejt Algjerisë nga qyteti francez i Marsejës. Ndërkohë zjarri shpërtheu në mbajtësen e ngarkesës.

 Në bordin e anijes ‘Algerie Ferries’ ndodhesin 470 pasagjerë dhe 137 anëtarë të ekuipazhit dhe në momentin kur ra zjarri u evakuan kur targeti mbërriti në Majorka.

Mësohet se nga flakët janë dëmtuar edhe 20 makina, ndërsa pasagjerët ishin kryesisht nga Franca.

 

 trageti.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy tërmete të fuqishme 7.4 ballë në Lindjen e Mesme, tronditen 3 shtete
Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalonjën pas shpalljes së pavarësisë, ka një kërkesë urgjente »
Article Logic
Execution time: 0.01274299621582
array(1) { ["section"]=> string(52) "merr-flake-trageti-me-740-pasagjere-ne-majorka-99309" }