Merr formë “Arena Kombëtare”, ja si duket stadiumi me kullën e tij (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 17:01 09-08-2017 Merr formë “Arena Kombëtare”, ja si duket stadiumi me kullën e tij (FOTO)

Puna për stadiumin e ri të kombëtares kuq e zi “Arena Kombëtare”, është duke ecur me ritme të shpejta.

Tashmë kanë filluar të dalin në sipërfaqe kulla e stadiumit dhe disa pjesë të tjera të tij. Disa foto ekskluzive të siguruara nga newsbomb.al, tregojnë ritmin e punimeve. Besohet se me këtë ritëm që janë duke ecur punimet, stadiumi dhe kulla mund të përfundojnë para shtatorit të 2018-ës.

Sipas projektit “Arena Kombëtare”, do të ketë një kapacitet prej 22 vendesh dhe i pari stadium në Shqipëri i klasifikuar me 5 yje. FSHF  ka aplikuar në UEFA që në këtë impiant të zhvillohet finalja e superkupës së Europës 2019-të

Më poshtë fotot ekskluzive:

20747759_1613917052013958_429896655_o.jpg

20746876_1613916912013972_607961970_o.jpg

20727797_1613916998680630_1425135899_o.jpg

20727432_1613916885347308_1370432713_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086178779602051
array(1) { ["section"]=> string(74) "merr-forme-arena-kombetare-ja-si-duket-stadiumi-me-kullen-e-tij-foto-88662" }