"Merr frymë" monumenti, IKMT prish ndërtimin që e kish mbuluar

Publikuar tek: aktualitet, më 15:29 27-01-2015 Nga aksioni i IKMT-së në monumentin e Qemal Stafës

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ia ka dalë sot të lironte ‘’pengun”  e ndërtimeve pa leje.

Monumenti simbolizonte luftën kundër fashistëve, duke treguar vendin ku u vra heroi i popullit Qemal Stafa.“Këtu më 5 Maj 1942 në luftë me fashistët ra Heroi i Popullit Qemal Stafa", shkruhet në monument.

“E kishin rrethuar objektet e paligjshme monumentin kushtuar një prej të rinjve më të njohur shqiptar, ditë-vrasja e të cilit, është dita e dëshmorëve në vend. Sot e "çliruam"...”, deklaron Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Beqaj: Mjekët, testim teorik dhe praktik në 4 rajone
Didi kundër Prokurorisë: Çfarë e pengon të hetojë zyrtarë të lartë? »
Article Logic
Execution time: 0.011589050292969
array(1) { ["section"]=> string(64) "merr-fryme-monumenti-ikmt-prish-ndertimin-qe-e-kish-mbuluar-1636" }