Merr fund tmerri i pasagjerëve, dy pengmarrësit lëshojnë pengjet nga aeroplani

Publikuar tek: bota, më 13:03 23-12-2016 Merr fund tmerri i pasagjerëve, dy pengmarrësit lëshojnë pengjet nga aeroplani Foto ilustruese

Ka përfunduar pa të lënduar situata e pengmarrjes në avionin libian që u devijua në aeroportin e Maltës.

Dy pengmarrësit që për disa minuta rresht kanë terrorizuar pasagjerët duke kërcënuar se do shpërthenin bombën, kanë liruar fillimisht gratë dhe fëmijët, e më pas të gjithë pasagjerët.


Dy persona kanë rrëmbyer një aeroplan libian disa minuta më parë duke devijuar fluturimin drejt Maltës.

Kryeministri i Maltës ka njoftuar në Twitter se ka rrezik për bombë në aeroplanin "Afriqiyah Airways airbus" me 118 pasagjerë në bord, ndërsa në aeroportin e Maltës kanë mbërritur forca të shumta policie dhe ambulanca.

Aeroporti i Maltës ka konfirmuar se aeroplani është ulur pak minuta më parë së bashku me dy pengmarrësit në bord.

Screenshasdqwdf2wf2qfg_1.jpg

Scrasdfw33gwghot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020904064178467
array(1) { ["section"]=> string(83) "merr-fund-tmerri-i-pasagjereve-dy-pengmarresit-leshojne-pengjet-nga-aeroplani-63527" }