Merr fund tmerri i pengmarrjes së 10 personave në FRANCË, 2 të VDEKUR

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 23-03-2018 Merr fund tmerri i pengmarrjes së 10 personave në FRANCË, 2 të VDEKUR Foto nga ngjarja

Ditën e sotme u raportua për orë tmerri në Francë, nga ku janë marrë peng 10 persona në një supermarket,  nga një njeri besnik i ISSI-t.

Fiilimisht mediat bënë me dije se ka mbetur i plagosur një polic dhe një nga pengjet është vrarë. Pas disa orësh tmerri, bëhet me dije se pengjet janë liruar, ndërsa të vrarë kanë ngelur 2 persona.

Kryebashkiaku i qytetit Eric Menassi tha se pengmarrësi, i cili është i moshës 30 vjeçare, për momentin ndodhet në supermarket me një oficer policie. Mësohet se 30 vjeëari, përpara se të merrte peng supermarketinka thirrur me të madhe “Do t’iu vras të gjithëve, hakmarje për Sirinë”.

Ky është cilësuar si një akt terrorist, ndërkohë që vazhdojnë hetimet.

sakte_2_france.jpg

 

sakte_3_france.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-presidenti SARKOZY nën hetim, CARLA BRUNI i shpreh dashurinë: Po hedhin baltë ndaj teje
Kotzias takon Dimitrov në Shkup, pritet me protesta »
Article Logic
Execution time: 0.011435985565186
array(1) { ["section"]=> string(75) "merr-fund-tmerri-i-pengmarrjes-se-10-personave-ne-france-2-te-vdekur-114261" }