Merr zjarr dhe shpërthen, Samsung tërheq nga tregu Galaxy Note 7

Publikuar tek: bota, më 15:35 02-09-2016 Merr zjarr dhe shpërthen, Samsung tërheq nga tregu Galaxy Note 7

Samsung ka vendosur papritmas të tërheqë të gjitha dërgesat e smartfonit më të ri, Galaxy Note 7, pas raportimeve për probleme me baterinë e cila mund të shpërthejë gjatë karikimit.

Megjithëse nga 24 milion njësi të shitura në të gjithë botën, vetëm 37 janë raportuar se pas tejnxehjes kanë shpërthyer në flakë, Samsung vendosi t’i tërheqë të gjitha për t’i kaluar në një test dytësor.

Gjigandi koreano-jugor ka njoftuar se do të kompesojë të gjithë klientët e dëmtuar. Galaxy Note 7 është një nga smartfonët më të kërkuar në treg dhe vjen me risi teknologjike si “Retina Scan”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes presidenti i Uzbekistanit, pëson hemoragji në tru
Shpërthim me bombë në një treg në Filipine, 14 të vdekur dhe 67 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.012773036956787
array(1) { ["section"]=> string(69) "merr-zjarr-dhe-shperthen-samsung-terheq-nga-tregu-galaxy-note-7-51673" }